Совет за мажи: Допирајте ја жената на овие три места и ќе доживее огномет на страст

Предиграта  за жените е многу важен дел од сексуалниот чин. Ова е добар совет за мажите, кој никако не смеат да го прескокнат. Колку и да сакате да ги разбуричкате страстите што побргу, имајте на ум дека жените се поинакви од мажите, кога стануба збор за предиграта. Откриено е кои  се  трите точки на телото на жената кои треба да се допираат за време на предиграта, кои, по препорака на стручњаците, треба да трае најмалку пет минути.

Врат

Фото: medijapress.rs

Нежно допирајте го вратот на жената ако сакате да ја возбудите.  Ретко на која жена не и  се допаѓа.  Стручњаците за секс порачуваат дека нежните бакнежи на вратот на жената  ќе бидат одличен прв чекор таа да се возбуди.

Колк

Фото: zivim.hr

Внатрешната страна на колкот е посебен стимулатор за жената ако ја допирате нежно и полека. Бавно, дозволете да се наежи. Ова може да биде добар увод во орален секс.

Гради

Фото: 24sata.info

Не се задржувајте само на брадавиците. Не се тие единствен чувствителен дел од женските гради. Користете ги дланките цели за да ги опфатите и бакнувајте ги, велат стручњаците.

Овие допири по споменатите делови од телото на жената  не само што ќе ја возбудат, туку со сигурност ќ и олеснат  полесно и побрзо да доживее оргазам.

Извор: srbijadanas.rs

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Оставете реплика

Вашата емаил адреса нема да биде објавена

error: Content is protected !!