Сузе Турунџиева направи свадба на ќерката Лора

Водителката, пејачка и писателка, Сузана Турунџиева вчера направи свадба на ќерка и Лора и избраникот на нејзиното срце Филип. Пo желба на младенците, свадбата се одржа вчера во ресторан во скопската населба Автокоманда.

Лора со сестра и Матеа

-Свадбата беше мала, со околу 140тина гости, во кругот на најблиските. Покрај шестчлениот бенд за атмосферата беше задолжен Сефедин Бајрамов, мој многу добар пријател и колега со кого  заедно настапував, кумата на Лора – Олгица Христовска, сега Кошутиќ, а зетот Филип и неговите браќа, внукот Бојан и зетот Сашо од Битола заедно пееја. Главна атракција беше малата Матеа, која не престана да игра, дури два пати го зеде и микрофонот во раце, вели Сузе.

Погледнете ја галеријата од свадбената веселба..

Олгица Христовска, Сефедин Бајрамов и Сузе

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Оставете реплика

Вашата емаил адреса нема да биде објавена

error: Content is protected !!