Browsing Category

Ти реков ми рече

Умните жени размислуваат вака

1.Однесувајте се како премија и тој ќе поверува во истото. 2. Максимално искористете ја својата сексуална моќ. 3. Убедете го дека е главен додека вие ја водите играта. 4. Не кукајте, не критикувајте постојано. 5.Финансиската предност дава моќ. 6. Секогаш дајте му максимална слобода- така ќе се чувствува слободен. 7. Не тркајте се со друга жена.Тоа е понижувачки. 8. Кога делувате нежно и женствено во него будите желба да ве заштити. Агресија во него создава нагон за натпреварување и за докажување. 9. Најпривлечна од сите…

Верувања: На 1. јануари не смеете да миете садови

Препораките кои следуваат претставуваат верувања на народот, некои правила на однесување поврзани со 31 декември и 1 јануари, за кои се верува дека во наредната година ќе донесат среќа или несреќа. ЗАДОЛЖИТЕЛНО Е: 1 Гушкање на драги луѓе - на полноќ задолжително изгушкајте ги драгите луѓе околу вас. Тоа е гаранција дека блиските и емотивни врски кои ги имате со нив ќе траат и во наредната година. 2 Резерви од храна и пари - се верува дека Новата година треба да ја пречекате со многу (дури и малку повеќе) храна во фрижидерот.…

Те изневерува? Еве зошто

Работата е повеќе од логична. Таа новата, не го познава добро, можеби- ич а тој е без самодоберба и му годи вниманието од другата жена. Така се случува неверство. Ти знаеш и што треба и што не треба, му го познаваш минатото, сите непријатни работи и го потсетуваш на тоа што не сака. Љубовницата е во повластена позиција, му се восхитува, го тетоши и Петар Пан може одново да си го живее животот и да заборави каков губитник бил. Таков и не ти треба. Фото: gurl.com

Лејди Гага позирала топлес, па ја нападнале- Те молам, сокриј ги виснатите палачинки

Пејачката Лејди Гага (32) се обиде да биде актерка и ги доби сите пофалби за  улогата во филмот „Ѕвездата е родена“.  Таа направи специјална фотосесија и даде големо интервју за магазинот „Еле“, каде откри дека имала проблем со самодовербата. Признала дека од секогаш била несигурна во себе и многу искомплексирана поради изгледот. Но, и покрај тоа фотосесијата ја направила топлес. Со рака ги прекрила голите гради а носела капа и панталони, видно ослабена. Провокативните фотографии на пејачката собрале повеќе од 1,1 милиони…

На Меган Маркл и преседна свадбата- Tри бивши на принцот Хари на кралската венчавка

Вчерашната кралска свадба и преседна на Мега Маркл. На свадбата гостинки биле дури три бивши девојки на принцот Хари. Челси Дејви, јужноафриканска адвокатка која со Хари била седум години во врска и Кресида Бонас, манекенка и актерка, со која се забавувал две години, пристигнале заедно на свадбата. Ели Гулдинг, која се смета за негова последна девојка, пред да ја запознае сегашната сопруга во 2016 година, исто така била на венчавката. Сите три бивши девојки на Хари биле облечени во сино, но во различни нијанси. Британските…

Пејачката Елена Јовческа ја омажија пред време: Тоа не е моја свадба туку на брат ми

Фолк пејачката Елена Јовческа со една фотографија предизвика лавина коментари на Инстаграм. Фотографијата од свадба ги натера нејзините следбеници да помислат дека таа се омажила. Но, таа ги демантира тврдењата и им порачува честитките да ги зачуваат за нејзината свадба кога вистински ќе се случи. -Вистина бев дотерана како за на свадба, но не на моја туку се женеше брат ми. Од студиото на Алек Палада ме направија  толку гламурозна, што сум презадоволна. За моја свадба е сеуште рано. Треба прво да го најдам вистинскиот па…

Пејачката Татијана сама за годишнина од брак

Фолк пејачката Татијана Стефановска  за шест годишнината од брак со сопругот Митко Бежаноски остана сама. Место годишнината од брак со  Митко да ја прослават на романтична вечера со свеќи и цвеќе, тие беа разделени. Причина за тоа е професијата. И двајцата беа зафатени со настап на различни места. -Ова не е прв пат јас и Митко да бидеме разделени за важни датуми од нашата љубов, брак па и живот.  Вчера ни беше шест годишнина од венчавање, се венчавме на Плаошник, а во петок ни е годишнина од свадба. Ниту вчера можевме да…

Брада, предуслов за сериозна врска

Машката брада е едно од најсилните машки искушенија - бара време, трпение и барем неколку недели во гребење и гребење. И додека некои научници веруваат дека една брада содржи бактерии колку да се затвори ресторан, другите тврдат дека брадата привлекува вистински жени, барем тоа е заклучокот на луѓето од Универзитетот во Квинсленд. Мажите со брада се нешто како фактор за долготрајна врска. Потврдувањето на теоријата е можно само со демонстрација на неколку фотографии - од мазно избричено лице до сериозна брада. И токму овој…

Српска естрада на 10 години брак кај пејачката Јасмина Мукаетова

Фолк пејачката Јасмина Мукаетова и нејзиниот сопруг Трајче  идниот месец ќе слават 10 години брак. Тие живеат во Њу Џерси, САД, но специјално за годишнината ќе дојдат во родното  Кавадарци и таму  ќе го прослават јубилејот. Како што најавуваат на прославата покрај македонски пејачи и музичари ќе има гости од српската естрада. -Јас  и Трајче идниот месец ќе направиме 10 години откако сме заедно.  Иако живееме во Америка, сепак, сакавме да дојдеме на летен одмор и заедно со наши блиски да ја прославиме годишнината. Да, веќе се…

Ирена Спасовска и Орце Гелевски се разделија по 13 години врска

Фолк пејачката Ирена Спасовска и нејзиниот долгогодишен партнер, новинарот Орце Гелевски се разделија. По 13 годишна врска во која невенчано живееја заедно, Орце пред десетина дена се иселил од нејзиниот стан. Причина за тоа, како што велат нивни блиски,  е што Ирена имала друго момче,   музичарот Амети Мухамедали- Мухи. Дека е крај на врската ни потврди и Гелевски. -Да точно е дека се разделивме. За причините прашајте ја неа. Јас  нема што друго да кажам.  Мајка ми има проблем со здравјето и со неа деновиве сум по болници,…