Browsing Category

Лидуду

Жена

Една жена толку лошо возела што навигацијата се изнервирала и и кажала: - За 50 метра сврти десно и застани да се симнам!

Свадба

Детето го прашува татко си: – Тато, тато зошто оние автомобили свират толку?! – Одат на свадба сине. – Ама свирките на автомобилите нели се за да предупредат од некаква опасност? – Е да, де!

Грешка

Отишле неколку калуѓерки на исповед. Првата вика: – Оче, грешев. Го допрев со прст. – Одма оди и стави го прстот во светата вода! Втората: – Оче, грешев. Го фатив со рака. – Ајде и ти, одма стави ја раката во света вода! Кога го видела тоа калуѓерка од крајот на редот викува: – Оче, а може ли и јас да ја измијам устата со светата вода, пред оваа пред мене да го измие задникот?!

Жените одлучија: Не е важно каков е, само да е голем

Дали партнерката ви кажала дека должината на вашиот пенис не и е важна? Ха, ха ха. Не бидете наивни, веројатно не сакала да ве разочара. Девет проценти од жените во кревет сакаат поголем пенис, а два проценти од нив мечтаат нивниот маж да има вистински мамут! Еднаш засекогаш: должината е важна ! Според некои светски истражувања во кои биле вклучени 200 жени од различна старост, националност, и со различни полови навики, покажале дека 82 проценти од жените се задоволни со пенис од 15 см, што е ронка над просекот. Девет…

Секс гуру Сузе: Зошто долгите врски доживуваат криза во сексот?

Долгогодишните партнерски врски и брачните врски, често патат од проблемот на сексуална апстиненција или криза во интимниот живот меѓу партнерите. Во овие врски едниот или двајцата партнери најчесто "немаат време".  Тие се премногу посветени и живеат динамично, имаат многу работа, службени патувања, бебе, семејни обврски... Проблемот е во тоа што многу двојки имаат приоритет на‘’сите други работи”, но не и на нивната врска. фото:pexels Ако нешто во сексуалниот живот или односот меѓу партнерите треба да работи, всушност треба…

Совет за мажи: Допирајте ја жената на овие три места и ќе доживее огномет на страст

Предиграта  за жените е многу важен дел од сексуалниот чин. Ова е добар совет за мажите, кој никако не смеат да го прескокнат. Колку и да сакате да ги разбуричкате страстите што побргу, имајте на ум дека жените се поинакви од мажите, кога стануба збор за предиграта. Откриено е кои  се  трите точки на телото на жената кои треба да се допираат за време на предиграта, кои, по препорака на стручњаците, треба да трае најмалку пет минути. Врат Фото: medijapress.rs Нежно допирајте го вратот на жената ако сакате да ја возбудите.  …

Секс гуру Сузе: Лубрикант за незаборавен оргазам

 Жените сакаат влажност за време на сексуалниот чин За време на сексуалната возбуда меѓу партнерите, гениталиите природно се навлажнуваат и  се подготвени за сексуалниот чин со пенетрација. Многу жени сметаат дека подмачкувањето го прави односот поудобен бидејќи го намалува триењето и иритацијата. Сепак, понекогаш жените ја чувствуваат вагиналната сувост, а тоа доведува до болка и непријатност . Ова може да се случи кога нивото на естроген е намалено, за време на доење, менопауза и сл. или пак жените едноставно повеќе…

Секс гуру Сузе: Совети за поквалитетен сексуален живот

Сексуалноста треба да се развива исто како и сите други аспекти од вашиот живот , затоа откривајте ги вашите ерогени зони и препуштете и се на фантазијата. Ова ќе ви помогне да ја развивате вашата сексуална самосвесност и контрола врз сопствените гениталии. За припадничките од понежниот пол особено е важно, доколку имаат проблем со доживувањето оргазам, дека мастурбацијата е првиот чекор. Покрај оргазмот, со мастурбацијата имате и други придобивки: согорувате калории, го намалувате стресот, крвниот притисок и ја смирувате…

Орално до лудило

Оралниот секс е едан од омилените патишта за задоволување на мажот. Некои жени го сакаат, некои се гадат од тоа, но сите заеднички посакуваат да направат нешто што би го излудело мажот во кревет. Ако сакате тој да биде воодушевен, мора да му покажете дека  ина вас ви е исто така убаво,  како што е и нему.  Контактот со очите е доволен за некои нови моменти. Разновидноста е клучен момент во секој орален секс.  Движењата се важни, вашите потези  треба да бидат разновидни. Менувајте ги позите и уклучете се што може да се уклучи…

Тајната на спалната соба: По добар сон, доаѓа само добар секс

Постојат многу теории и методи кои тврдат дека го подобруваат вашиот сексуален живот. Но, вистинската тајна за подобар секс е во вашата спална соба, и секако дека е бесплатна и лесна. Оваа тајна не само што ќе го подобри вашиот сексуален живот, туку се смета дека од ова ќе имате и многу здравствени придобивки. Не претпоставувајте.  Тоа е вашиот сон. Само тој може да ви помогне да имате подобар секс. Дополнителен сон. Да, дополнителниот сон во кревет може да го подобри вашиот сексуален живот на сите можни начини. Според…
error: Content is protected !!