Browsing Category

Што за ручек

Ај фил фуд. Ах, таа пастрмајлија

За многумина пастрмајлија не е ништо повеќе од овална „пица“ на која се нафрлани парченца исечкано месо. За мене, таа е многу повеќе. Совршен спој на едноставни нешта што во финалето го имаат единствениот вкус. Кога се зборува за пастрмајлија, секогаш постои „ривалствотото“ и сеуште е нерешено која е најдобрата - велешката, штипската, кратовската, неготинската, радовишката... За најомилената јас си ја имам штипската, не затоа што градот под Исарот и официјално го има сертификатот со кој го озакони брендирањето на…

Рецепти. Модар патлиџан на три начина

Модар патлиџан со сирење Потребно е: килограм модар патлиџан, 300гр. сирење, половина килограм домати, 2 чешниња лук, неколку ливчиња мајчина душичка и рузмарин, малку брашно, масло и сол. Модрите патлиџани треба да се измијат, да се исечат на тркалца, да се посолат и да се остават да постојат. Треба да се исцедат од сокот што го пуштаат, да се извалкаат во брашно и да се пржат на врело масло, од двете страни. Во замастениот сад се става излупен и на тркалца исечен домат, се посипува со изрендано сирење, се прекрива со…

Три рецепти. Мусака со пиперки, млада боранија и со блитва

Мусака со млада боранија Потребно е: половина килограм боранија, 250 г мелено месо, 1 главица кромид, 4 чешниња лук, 2 јајца, 200 мл павлака, 100 мл млеко, сол, црн пипер. Пропржете го месото, посолете и посипете со црн пипер. Во друго тавче пропржете ги ситно исечканиот кромид и лук и додадете боранија, што ќе ја динстате се додека не омекне. Во подмачкана тепсија прво сипете половина од смесата со боранија, врз неа ставете го месото, и повторете ја постапката. Изматете ги јајцата, павлаката и млекото и полијте врз…

Највкусни рецепти со тиквички

Супа од тиквички Потребно е: 400 г тиквички, 2 дл млеко, 1 лажица маргарин, 1 лажица меко брашно, 1,5 лажица магдонос, кисела павлака, пакетче препечени лебни коцки, 8 дл вода, 1 лажица вегета. Исчистените и иситнети тиквички ставете ги во сад, прелејте со 7 дл вода и оставете нека се варат околу 10 минути на тивок оган. Додадете го млекото и маргаринот и варете уште 5 мин, тргнете ги од оган и измиксирајте. Измешајте го брашното со малку вода и додадете го на супата, зачинете со вегета и павлака и оставете да се вари уште…

Хранлива салата со авокадо

Поребно е: авокадо, домат, неколку маслинки, маслиново масло, китка рукола, 100 грама урда, семки од лен и сончоглед, балсамико и маслиново масло. Авокадото се лупи и сече на покрупни парчиња, исто како доматот. Се додаваат сите набројани продукти, испраната рукола и на крај се става урда, маслинки, маслиново масло, балсамико и семки. Убаво се промешува и -по желба се додава сол. Одлично оди со препечен леб. Оваа салата е многу хранлива и заменува оброк. Доколку сте многу гладни, додадете варено јајце.

Здраво, вкусно, лесно. Рецепти со спанаќ

Пире од спанаќ Потребно е: 1кг спанаќ, 3 компири, слатка павлака, 100 г. тврдо сирење, 1 лук, путер, презла; за сосот: лук, масло, 250 г. кисела павлака, 1 лажица мирудии, сол, црн пипер Излупете го и исецкајте го компирот и сварете го во солена вода. Посебо, во солена вода потопете го спананаќот, па измешајте и испасирајте го со компирот, павлаката, половина од сирењето- ситно изрендано, јајцата и лукот. Зачинете со сол и црн пипер. Сето тоа ставете го во огноотпорен сад, посипан со презла и израмнете ја смесата. Одозгора…

Супи и чорби, за да ги смирите цревата ама и мислите

Кнедли за супа Потребно е: 60 г гриз, 2 јајца, 1 лажица масло и малку сол. Во чинија измешајте 2 жолчки, гриз, малку сол и цврст снег од белки и добро измешајте. Со мало лажиче вадете кнедли и спуштајте ги во супа која врие се` додека не станат меки. Рибја чорба Потребно е: 1 кг разни видови риба, 1 лажица масло,1 лажица брашно, зелен за супа, кромид, јајце, лимон, лавров лист, кисела павлака, 1 лажиче алева пиперка, магдонос, црн пипер во зрно и сол. Рибата се чисти и се сече на парчиња. Изборот е ваш, па откако ќе…

Пица- мајстор Зоран Јовановски Паламаро: Тесто за пица што ќе ја правите цел живот

Најпознатиот пица- мајстор, Зоран Јовановски Паламаро, оснивач на Pizza Academy и дел од Асоцијацијата Гастромак, за читателите на 7дена.мк го дава оригиналниот рецепт за пица. За да имате совршена пица, тестото што ќе го направите денес, ќе треба да отстои во фрижидер барем 12 часа. Универзално тесто за пица - состојки: 1 кг брашно тип 400 ( може и интегрално) , 600мл вода -собна температура, 25-30 гр сол, 3 грама квасец и 30мл маслиново масло. Подготовка: На пресеаното брашно му додаваме 3 грама квасец , 80% вода и 20 мл…

Chef Весна Тодоровска -Алачковска: Нудли со морски плодови

Потребно е: 150 гр морски плодови, 100 гр нудли, путер, кромид, сол, бибер, домат исечен на коцки. Рецептот е еднставен, брзо се прави а сите што ги сакаат школките, лигњите и другите морски плодови, ќе ужуваат во вкусот. Кромитчето се пропржува на путер, а потоа се додаваат морските плодови и половина од доматот исечкан на коцки. Потоа се додаваат и варените нудли, се меша и за вкусот да остане автентичен, се зачинува на крај. Се сервира топло, со рукола.

Chef Весна Тодоровска- Алачковска: Круна од свинско филе

За круна во свинско филе со Ро-баир сосот ви се потребни следните состојки: 1 парче маринирано свински филе, 1 лажица мед, 1 лажица Дижон сенф со зрна, 2 лажици соја- сос, малку лук, мајчина душичка, сол, бибер. Ова треба да отстои најмалку еден час. Месото се дели напола и се обликува како круна, кратко се запржува на путер од двете страни, на средината се става јаболко и така се пече. Во меѓувреме се прави Ро-баир сосот. На путерот се запржува кромид, се додава белото вино и сенфот, а потоа и сол по вкус. На подлога…
error: Content is protected !!