Акција слабеење: 24-часовен пост со сокови

Најкраток облик на  диетата е 24-часовниот пост со сокови, кои ја подигаат енергијата и брзо го чистат организмот од штетни материи. Во тој период се пијат само сокови од овошје и зеленчук.
Диетата не смее да трае подолго од 24 часа, во спротивно, би можеле да се чувствувате исцрпено и лошо. Соковите може да се прават од речиси сите видови овошја и зеленчук, а содржат многу витамини и минерали и лесно се апсорбираат.

План на еднодневна диета со сокови

Појадок: чаша и пол сок од краставици.
Ужина: чаша сок од јужно овошје.
Ручек: чаша ипол сок од зеленчук зачинет со малку лук.
Ужина: чаша сок од црвено овошје.
Вечера: чаша ипол сок од зеленчук, во кој ќе додадете малку ѓумбир.
Пред спиење напијте се сок од праска.

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени

error: Content is protected !!