Време е за рокенрол. Електрични Оргазам во МКЦ на 26 март

Електрични Оргазам во рамките на нивната славеничка турнеја а по повод- 40 години од основањето на бендот, ќе имаат концерт и во Скопје на 26-ти март, со почеток во 20 часот, во Младинскиот културен центар.
Еден од најкултните, најавангардните и најдобрите југословенски бендови на сите времиња, доаѓа во Скопје со импресивен повод, што значи дека е време да се собереме на едно место.
Концертот го организира Авалон Продукција а влезниците (700 денари) се достапни за купување во Avalon music & ticket store, продажната мрежа на Авалон низ земјава и онлајн.

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени

error: Content is protected !!