Еве како да ги избришете брчките од челото

*Направете маска од ананас и папаја. Изгмечете ги состојките, намачкајте го челото и измијте за 20 минути. Оваа маска го засилува колагенот во кожата.

*Измешајте две белки и неколку капки лимон, а маската нека остане на лице неколку минути.

*За оваа маска е потребно еднакво количество сок од ананас и од јаболко: освежува и релаксира. Маската е активна 15 минути.

*Измешајте две лажичиња обичен јогурт, половина лажиче мед и лажиче лимонов сок. Во оваа мешавина ставете масло од витаминот Е, и држете ја околу 10-тина минути. Оваа маска има неверојатен ефект врз брчките на челото.

Извор: prirodno zdravo
фото- pixabay

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени

error: Content is protected !!