Здрава салата со глуварче

Листовите на младо глуварче треба да се измијат и посолат, да се зачинат со јаболков оцет, сончогледово и масло од тиква. Многу е важно листовите на глуварчето да се свежи и набрани пред билката да процути, зашто во спротивно ќе бидат горчливи. На салатата може да и се додаде варен компир и пржен сусам.
фото-pexels

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени

error: Content is protected !!