Лубеница со анасон

Потребно е: 10 големи парчиња лубеница (ладни), 1 лажица семе од анасон, 2 лажици крупна сол, 1 лимон и 2 портокала исечени на тркалца.
Загрејте го тавчето и во него препржете го семето од анасон се` додека не потемни. Извадете го семето од тавата, додадете сол и посипете врз лубеницата. Служете со портокал и лимон.

Фото- pixabay

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени

error: Content is protected !!