Мојата кујна. Салата нова „мимоза“

Оваа салата што асоцира на варени јајца, за денес ви ја препорачувам во малку поинаков состав. Здрава е и вкусна, таман за овој период од годината.
Во салатата освен марула, додадете сечкана зелка, рукола и спанаќ. Посолете, додадете маслиново масло и лимонов сок. Пред да измешате, додадете јајца и испечени семки од сончоглед.
Сега измешајте и уживајте во нова мимоза!

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени

error: Content is protected !!