Нов видео спот на скопскиот рок- бенд „Fiction“

Скопскиот бенд „Fiction“ направи видео- спот за нивниот трет сингл по ред, за песната „Техно“, која следува после нивните песни „После Дождот”“ (2017) и „Некој друг“ (2018).
Во рок бендот членуваат: Петар Ѓуревски (вокал), Виктор Захариев (гитара), Филип Андонов (гитара) и Теодор Теодосиевски (тапани).
Музиката, текстот и аранжманот се авторско дело на членовите на бендот, додека пак аудио продукцијата е на Ангел Ќосев од студиото „Подрумот“.

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени

error: Content is protected !!