Пикантни топчиња од зелка и ананас

Потребно е: 400 г варена зелка, сечкан ананас од конзерва- околу 150 г, 2 варени моркова,1 кесичка прашок за печиво, 200 г брашно, 100 г фета сирење.
Зелката добро се цеди, се меша со сечкан ананас, изгмечено сирење, сечкан морков, прашок за печиво и брашно. Од оваа смеса се прават топчиња кои се пржат во жешко масло.

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени