Сабота, 5 октомври: Бојан Маровиќ во „Еквилибриум“

Оваа сабота, (5 октомври) во рамките на манифестацијата „Бела ноќ“ во Скопје покрај културните и естрадните активности кои ќе се одвиваат на повеќе различни локации низ градот, баровите, кафулињата, кафеаните, рестораните, клубовите, дискотеките… во македонската метропола ќе имаат продолжено работно време.
Тоа дава можност за збогатена програма, па така во сабота, за време на годинешната скопска „Бела ноќ“, кафе барот и ресторан „Еквилибриум“ на своите гости ќе им понуди вечер со црнгорскиот заводник, пејачот Бојан Маровиќ познат по своите хитови меѓу кои се издвојуваат безвременските балади како „Теби је лако“ или „Више те нема“.
Во „Белата ноќ“, Маровиќ во живо, покрај своите песни, ќе изведе и избор од голем број незаборавни екс ЈУ, како и хитови од регионот, па затоа сите што сакаат пријатна атмосфера, пдобра забава и уште подобро дружење со храна, пиалаци и добра музика во добро друштво, навреме нека резервираат свое место во реномираниот скопски локал.

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени

error: Content is protected !!