Сакате да грицкате а да не се дебелите? Може

Ете што можете да јадете доцна навечер, пред телевизор, притоа да не чувствувате грижа на совест и да не се дебелите.
*Хумус е прекрасен извор на протеини, особено ако го правите дома. Ако сте гладни, морковот мачкајте го со хумус и уживајте. Нема никакви последици.
*Сите научници велат дека јогурт е безбедна храна во доцните часови. И уште ако му додадете некоја боровинка- ете ви гозба.
*Пуканки се дозволени за консумирање „пред полноќ“. Но, тоа не се однесува на пуканки од микробранова печка затоа што се преполни со масти и сериозно можат да ја загрозат вашата става.
Извор- Actualno.com
Фото- Pexels

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени