Салама со спанаќ и лук

На маслиново масло и путер, внимателно се пропржува ситно сечкан лук. Внимавајте, бидејќи лесно може да загори.
Откако ќе го тргнете од рингла, додадете 200 грама обарен спанаќ, малку крем сир или пармезан, сол по желба. Смесата ја обликувате по желба, ја виткате во фолија и ја ставате на неколку часа во фрижидер. Потоа ја сечете на парчиња, како кај ролат, што можете да го комбинирате со павлака.

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени

error: Content is protected !!