СОВЕТИ ЗА ЖЕНИ ОД 35+

* Можете да трошите време на погрешен маж во случај тој да е пациент а вие лекар.

* Без оглед на тоа колку забавата била добра, гледај да се разбудиш во својата спална.

* Помеѓу парче торта и кекс одбери- чаша вода.

*Доколку е полноќ а ти треба да миеш коса, да правиш депилација и маникир, одбери сон. Нозете можеш да ги сокриеш во панталони, косата да ја залижеш а ноктите да ги намачкаш во тоалетот на работа, ама уморно лице не може да се замаскира со ништо.

*Патувај! За тоа користи ја секоја прилика. Новите сознанија се добар начин да ја исплакнете душата и очите.

*Пред да почнеш да проценуваш состојба, запрашај се: Ова моја работа ли е?Потоа тргни по својот пат.

*Помеѓу бурна, луда и страствена врска и можност за заработка на пари, секогаш направи избор во корист на второто.

*Во кавга не се раѓа вистина, туку мигрена.

*Неколку дена во самотија делува благотворно како време поминато во спа.

*Ниту еден маж не вреди толку поради него да се пати во неудобни чевли.

извор- атма

фото- pexeles

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Оставете реплика

Вашата емаил адреса нема да биде објавена