Стар Бој тврди дека „2Бона“ му ја „украле“ песната: Музика правам од љубов а не за пари

Македонскиот трап артист, кој живее во Париз и има интернационална кариера под уметничкото име Стар Бој (Star Boy) преку ноќ ја стекна својата медиумска популарност, но, за жал е сведок на голема непријатност.
Стар Бој ја отвори душата за порталот Вистина. мк, па раскажа дека со „2Бона“ најпрвин договориле соработка, а потоа непрофесионално му ги присвоиле неговите нумери. Еве што Стар Бој јавно им порача:
„Е од такви примери како вас живеам во Париз и не планирам да се вратам никогаш. Музика правам од љубов, а не за пари, реален сум во неа, максимално и брутално искрен (знам ви пречи), ама је*ига, ако се пронаоѓате не е мој проблем. Не е ни чудно шо сцената ни е таква каква што е… И да, не ве мразам, супер музика правите, не можам да речам, тоа шо сте фејк е друго“.

Целиот текст на Вистина.мк

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени

error: Content is protected !!