Ќерката на Влатко, Ана Стефановска одбрани докторат во Италија

„Мојата ќерка Ана само што ја одбрани докторската дисертација на Универзитетот во Падова“, напиша Влатко Стефановски на својот Инстаграм профил.
Не го гледаме Влатко одблиску, но сигурно е дека очите му светкаат од радост. Браво Ана, честитки и од нас!Не користејќи ги привилегиите на презимето, таа го докомплетира своето образование во Италија.

И уште нешто. Преубаво е кога ќе се види дека убавите девојки, освен видливиот визуелен адут имаат и други квалитети- да, убавината и умот одат заедно!

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени

error: Content is protected !!