Во сабота. „Се собравме за вас“, забава на City Radio со најдобрите диџеи

Во сабота, 26 декември, ќе се оддржи празничното диџеј издание на „Се собравме за вас“ – Christmas Edition. Настанот ќе биде од затворен карактер, а сите љубители на добрата музика истиот ќе можат да го следат во живо на YouTube каналот на City Radio или директно на радио фреквенцијата на City Radio, 94,7 ФМ.
Начинот на живот кој го наметна пандемијата, направи луѓето сe помалку да се забавуваат. Токму тоа е и причината, City Radio да организира забава, со која на посебен начин ќе се испрати претстојната година со добра музика и празнична хармонија.

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени

error: Content is protected !!