Пицерија „Костарика“ со писмо до Дедо Мраз: За среќа ни треба малку

Новогодишните и божиќните празници никогаш не започнуваат без да ги видиме празничните видео приказни на големите брендови.
И македонските брендови го следат овој светски тренд, па во духот на новогодишната еуфорија, оваа година својата приказна ја испраќа и познатата скопска пицерија „Костарика“.


Емотивно видео ќе го стопли вашето срце и ќе ви ги разубави празничните денови: оваа реклама воодушеви илјадници луѓе на социјалните мрежи, а веруваме дека ќе ве освои и вас. Списокот на желбите е кус, но умен и многу вкусен!


Празниците се момент кога посакуваме најважни желби: првин здравје, затоа што годинава сфативме дека здравјето е најважно, потоа, многу љубов – која ќе ни биде потребна после сите пропуштени прегратки и секако среќа – да ја поделиме со останатите, за да биде насекаде околу нас.
Да, за среќа треба малку!

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени

error: Content is protected !!