Рафаело топчиња

Потребно е: 200 г путер, 100 мл вода, 250 г кокосово брашно, 200 г фруктоза, 200 г млеко и 50 г бадеми.
Путерот, водата, фруктозата и млекото ставете ги во сад и проварете. Додадете кокосовото брашно, и оставете да се излади. Од разладената смеса извадете со лажица дел, развлечете ја со раце и во средината ставете бадем, и обликувајте ја како топче. Извалкајте во кокосово брашно и имате убаво рафаело „топче“.

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени

error: Content is protected !!