Слатка, чоколадна „арт- изложба“ во фоајето на „Ремедика“

Празници се ближат, но се помалку имаме насмевки да ги дочекаме како лани. Но, постојат ентузијасти кои сеуште веруваат во новогодишната магија.
Чоко-арт изложбата во фоајето на клиниката „Ремедика“ е убава слика и навистина ќе допринесе за добро расположение и на пациентите и на посетителите.

Куќички, Дедо Мразовци, слатки топчиња,светкави лампиони, чоколадни лижавчиња и што се не, се дело на Chef Снежана Ангеловска, на која ова е и втора чоколадна изложба. Патем, за сите слатки експонати се потрошени 60 килограми чоколадо.


Најубавата работа е што средствата од продадените производи клиниката ќе ги донира.

7дена.мк

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени

error: Content is protected !!