Фотогалерија. Тиркизен ќилим за старт на Евровизија во Торино, Италија

Сите 40 земји учеснички, продефилираа на тиркизниот ќилим во Торино, Италија, каде на 10, 12 и 14 мај ќе се случува најголемиот музички спектакл „Еуросонг 2022“. „Circles“е песната со која што нашата Андреа ќе настапи на втората полуфинална вечер, на 12 мај во салата Пала Олимпико.
Во продолжение погледнете го гламурот од отварањето на 66-то издание на Евровизискиот фестивал.

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени

error: Content is protected !!