Ќерката на Ена Беговиќ, Лана денес полни 19 години

Лана Радељак, ќерката на несреќно загинатата хрватска актерка Ена Беговиќ и познатиот бизнисмен Јосип Радељак, денес наполни 19 години. Кога се гените во прашање, логично е дека таа израсна во вистинска убавица. Но, освен надворешниот изглед Лана ја красат и другите особини- внимателна е, полна со емпатија и многу вредна, велат нејзините блиски.
Е па Лана, добредојде во светот на возрасните. Среќен роденден!

Фото- ФБ , Glorija

Би можело да ве интересира Повеќе од овој автор

Коментарите се затворени

error: Content is protected !!