Browsing Category

Дијаспора

НОВ УСПЕХ НА СЕСТРИТЕ СОКОЛОВСКИ ВО ГЕРМАНИЈА: Илина и Ева повторно се закитија со златен медал

Македонките Илина и Ева Соколовски, кои со семејството живеат во германија, уште еднаш со злато го потврдија нивниот талент. Најпрво малата Ева (8) викендот настапуваше на републички натпревар по ритмичка гимнастика, кој се одржа во градот Гитерсфлок, и го освои првото место. -Ева на амо осум години стана првак во својата категорија. На натпреварот во ритмичка гимнастика повторно го освои првото место со 24,417 поени. Ева има осум години и е без кон куренција во нејзината категорија. Таа има голема помош од сестра и Илина.…
error: Content is protected !!