Browsing Category

Лајкнато

Прв домашен трибјут бенд кај нас: Вака изгледа и звучи „Бело копче“ Tribute „Бијело дугме“

Откако повеќе не постојат или стануваат се понедостижни да се видат собрани заедно во нивните оригинални постави, стана пракса легендарните светски бендови, но и оние од некогашните ЈУ простори да добиваат свои „реплики“. Или што би рекол…
Прочитај повеќе...

Браво за тимот на „Бубе студио ин“: Арбнор и Сашо на врвот на табелата на најуспешните

Тимот на „Бубе студио ин“ продолжува да собира награди а нивните имиња се почесто го красат врвот на табелите на најуспешните. Овој пат од редовите на познатиот скопски фризерски бренд во прв план е подмладокот на Љупчо Бубе Петрушевски,…
Прочитај повеќе...

Претставата „Ана Каренина“ на Пројковски победник на „Денови на Нушиќ“ во Смедерово, Србија

На завршната вечер на 39-то издание на престижниот Театарскиот фестивал „Денови на Нушиќ“ во Смедерево- Србија, свечено беше прогласен победникот на Фестивалот, претставата „Ана Каренина“ според романот на Толстој, во режија на…
Прочитај повеќе...

Роденден за кој сите зборуваат: Магазинот „Убавина и Здравје“ славеше со преку 400 гости

Вчеравечер во луксузниот хотел „Мирор“ во Скопје, магазинот „Убавина и Здравје“ го прослави својот 14. роденден на која присуствуваа преку 400 гости. Роденденската забава започна уште во 19 часот, а траеше до полноќ. Гостите ги забавуваше…
Прочитај повеќе...

Концертен спектакл на „Меморија“: На 11 јуни не очекува најголемата рокенрол матура на генерациите

На втората и последната ПРЕСС конференција на групата „Меморија“ која се одржа на терасата на скопскиот хотел „Парк – 4“, беа соопштени сите детали за концертениот спектакал под отворено небо, кој ќе се одржи на 11. јуни на стадионот на…
Прочитај повеќе...

Сузана Спасовска. Приказна за 35 години музика

За Сузана Спасовска и музиката и зборовите имаат големо значење - се врзува за нив затоа што ја толкуваат и ја раскажуваат интерната лириката и секогаш одново ја создаваат. Сузе е особена по неколку работи: по талентот, оригиналноста,…
Прочитај повеќе...

„Уживај во пролетта со Бонукс“ во Веро Маркетите

Време е за пролетно освежување на алиштата, а Бонукс е тука да ви помогне со наградна игра која трае до 10-ти јуни само во Веро маркетите во Скопје, Тетово и Битола. - Навистина е предизвик четиричлено семејство да се организира во текот…
Прочитај повеќе...

Драган Маринковиќ- Маца во Скопје и во Битола со хит комедијата „Каква ти е жената, таков ти е…

Познатиот комичар Драган Маринковиќ – Маца, доаѓа во Македонија со својата хит- претстава „Каква ти е жената, таков ти е животот“ и тоа во Скопје на 27 мај во Филхармонија, и во Битола, на 28 мај во Домот на културата. Претставата која го…
Прочитај повеќе...
error: Content is protected !!