Browsing Category

Лајкнато

Промоција. Време е за „Taftalidze Shuffle“ на Влатко Стефановски

Денес е денот на враќањето на старата нормалност преку универзалниот јазик на музиката - промоција на новиот албум „Taftalidze Shuffle“ на Влатко Стефановски: повторно извишување, сонце, живот, возбуда... Првин се исцеливме со „Огледало“…
Прочитај повеќе...

Missing Masterpieces. Виртуелна изложба на најпознатите исчезнати ремек- дела

Ексклузивна уметничка изложба Missing Masterpieces, под покровителство на компанијата Samsung, претставува дигитална колекција на некои од најпознатите и најинтригантни ремек-дела, за прв пат достапни за секого и за кои се стравува дека се…
Прочитај повеќе...

Срцето мое тука чука: Првиот поп- сингл на оперскиот пејач Никола Зацески

После неколку месечната работа заврши комплетната работа поврзана со првиот поп- сингл „Срцето мое тука чука“, на Никола Зацески, на музичката јавност познат и како оперски пејач. За реализација на својот прв поп- проект тој состави врвна…
Прочитај повеќе...

Совршена комбинација :„Трепет“, новата песна на Sarah Mace и Eye Cue

Дружењето и музиката си го направија своето, споија уметници кои создадоа интересно музичко дело: Sarah Mace и Eye Cue снимија заедничка песна и уникатен видео спот. Песната е насловена како „Трепет“, за како што велат тие, да влезат со…
Прочитај повеќе...

Успех. Одличен пласман на нашите претставници од студиото Црнокрак во Анталија, Турција

Вчеравечер во Анталија, Турција се одржаа два избора: за Кралица на Евроазија и Најдобрите деца на Евроазија. Нашите претставници во двете конкуренции направија голем успех освојувајќи две титули: Бисера Цуцулова ја освои титулата Трета…
Прочитај повеќе...

Јуле Николовска: Напијте се голтка љубов

Јуле Николовска, пејачка со впечатлив вокал и атрактивен изглед, со потегот што го направи, загриза сериозно, демонстрирајќи дека зад нејзината сензибилност се крие голема сила и храброст. Освен што деновиве ја промовира песната „Голтка…
Прочитај повеќе...

Македонското вино од „Камник“ во топ- десет најдобри во светотот

Ten Barrels Syrah 2017 Reserva од Винаријата Камник доби златен медал и е прогласено за едно од најдобрите 10 Сира вина во светот, на Syrah du Monde 2020, Меѓународниот натпревар за најдобрите Сира вина. Сира 2017 од Винарија Камник го…
Прочитај повеќе...

Убави нешта со „Нокаут“: Спот за „Сакам да живеам“, документарец, нов албум и лого на бендот

Иако во моментов живееме исклучително тежок период од и со пандемијата, „Нокаут“ се реши да внесе малку свежина во етерот. Денеска тие го промовираа спотот за Макфестовската победничка тема „Сакам да живеам“ што ја потпишуваат Филип и Огнен…
Прочитај повеќе...
error: Content is protected !!