Browsing Category

Секс

Секс гуру Сузе: Зошто изневеруваат мажите?

Мажите најчесто изневеруваат бидејќи сакаат разновидност во нивниот сексуален живот, а не затоа што не ве сакаат. Некои од нив чувствуваат заситеност од врската. Тие сакаат да бидат обожувани од своите партнерки, да ја потврдат својата слобода и да бидат во центарот на вниманието во вашиот живот. Но, без разлика која е причината, мажите имаат вродена потреба да се чувствуваат почитувани и ценети од страна на нивните партнерки. Тие сакаат да бидат нивни херои. Дали жената може да превземе нешто за да спречи неверство?! Фото: …

Секс гуру Сузе: Говорот на нејзиното тело

Кога станува збор за орално задоволство на вашата партнерка, пред се треба да бидете трпеливи. Започнете со масажа на телото, практикувајте ароматизирани масла со вкусови и возбудлив ефект кои го загреваат телото.  Посебно внимание посветете на клиторисот.  Многу жени за да доживеат оргазам имаат потреба од дополнителна стимулација на клиторисот. Обидете се со јазикот да правите кружни движења, горе-долу, лево-десно,  се додека не забележите како се извива и спушта наизменично нејзиното тело. Вашиот јазик е одлична алатка,…

Секс гуру Сузе – Фантазија во сексот гради здрава партнерска врска

Сексот за задоволство единствено е способност на човекот, сите други суштества го доживуваат само како нагон. Со додавање на фантазија и креативност придонесувате за вашата среќа, градите здрава партнерска врска и водите грижа за вашето здравје. За да доживеете вистинско сексуално задоволство пред се потребно е да се сакате себе си, физички, емоционално и ментално; да немате предрасуди и да го запознаете своето тело-мастурбирањето  е основниот клуч до врвното задоволство. Сексуалните совети се потребни секогаш кога…

Жените одлучија: Не е важно каков е, само да е голем

Дали партнерката ви кажала дека должината на вашиот пенис не и е важна? Ха, ха ха. Не бидете наивни, веројатно не сакала да ве разочара. Девет проценти од жените во кревет сакаат поголем пенис, а два проценти од нив мечтаат нивниот маж да има вистински мамут! Еднаш засекогаш: должината е важна ! Според некои светски истражувања во кои биле вклучени 200 жени од различна старост, националност, и со различни полови навики, покажале дека 82 проценти од жените се задоволни со пенис од 15 см, што е ронка над просекот. Девет…

Секс гуру Сузе: Зошто долгите врски доживуваат криза во сексот?

Долгогодишните партнерски врски и брачните врски, често патат од проблемот на сексуална апстиненција или криза во интимниот живот меѓу партнерите. Во овие врски едниот или двајцата партнери најчесто "немаат време".  Тие се премногу посветени и живеат динамично, имаат многу работа, службени патувања, бебе, семејни обврски... Проблемот е во тоа што многу двојки имаат приоритет на‘’сите други работи”, но не и на нивната врска. фото:pexels Ако нешто во сексуалниот живот или односот меѓу партнерите треба да работи, всушност треба…

Совет за мажи: Допирајте ја жената на овие три места и ќе доживее огномет на страст

Предиграта  за жените е многу важен дел од сексуалниот чин. Ова е добар совет за мажите, кој никако не смеат да го прескокнат. Колку и да сакате да ги разбуричкате страстите што побргу, имајте на ум дека жените се поинакви од мажите, кога стануба збор за предиграта. Откриено е кои  се  трите точки на телото на жената кои треба да се допираат за време на предиграта, кои, по препорака на стручњаците, треба да трае најмалку пет минути. Врат Фото: medijapress.rs Нежно допирајте го вратот на жената ако сакате да ја возбудите.  …

Секс гуру Сузе: Лубрикант за незаборавен оргазам

 Жените сакаат влажност за време на сексуалниот чин За време на сексуалната возбуда меѓу партнерите, гениталиите природно се навлажнуваат и  се подготвени за сексуалниот чин со пенетрација. Многу жени сметаат дека подмачкувањето го прави односот поудобен бидејќи го намалува триењето и иритацијата. Сепак, понекогаш жените ја чувствуваат вагиналната сувост, а тоа доведува до болка и непријатност . Ова може да се случи кога нивото на естроген е намалено, за време на доење, менопауза и сл. или пак жените едноставно повеќе…

Секс гуру Сузе: Совети за поквалитетен сексуален живот

Сексуалноста треба да се развива исто како и сите други аспекти од вашиот живот , затоа откривајте ги вашите ерогени зони и препуштете и се на фантазијата. Ова ќе ви помогне да ја развивате вашата сексуална самосвесност и контрола врз сопствените гениталии. За припадничките од понежниот пол особено е важно, доколку имаат проблем со доживувањето оргазам, дека мастурбацијата е првиот чекор. Покрај оргазмот, со мастурбацијата имате и други придобивки: согорувате калории, го намалувате стресот, крвниот притисок и ја смирувате…

Орално до лудило

Оралниот секс е едан од омилените патишта за задоволување на мажот. Некои жени го сакаат, некои се гадат од тоа, но сите заеднички посакуваат да направат нешто што би го излудело мажот во кревет. Ако сакате тој да биде воодушевен, мора да му покажете дека  ина вас ви е исто така убаво,  како што е и нему.  Контактот со очите е доволен за некои нови моменти. Разновидноста е клучен момент во секој орален секс.  Движењата се важни, вашите потези  треба да бидат разновидни. Менувајте ги позите и уклучете се што може да се уклучи…

Тајната на спалната соба: По добар сон, доаѓа само добар секс

Постојат многу теории и методи кои тврдат дека го подобруваат вашиот сексуален живот. Но, вистинската тајна за подобар секс е во вашата спална соба, и секако дека е бесплатна и лесна. Оваа тајна не само што ќе го подобри вашиот сексуален живот, туку се смета дека од ова ќе имате и многу здравствени придобивки. Не претпоставувајте.  Тоа е вашиот сон. Само тој може да ви помогне да имате подобар секс. Дополнителен сон. Да, дополнителниот сон во кревет може да го подобри вашиот сексуален живот на сите можни начини. Според…
error: Content is protected !!