Browsing Category

Лидуду

Кардиолози ја откриле тајната на совршениот секс

Американски кардиолози од Националниот центар за биотехнолошки информации утврдиле дека за да се постигне совршен оргазам не се потребни секс играчки, афродизијаци,  здраво срце и издржливост. Лекарите велат дека од здравјето на крвните садови директно зависи сексуалниот живот - колку повеќе крв  доаѓа во срцето, толку подолг е половиот акт и посилни  се чувствата, пишува Greatist. Врз основа на истражувањата на активноста на кардиоваскуларниот систем  направен е заклучок дека здравите артерии можат да испумпуваат од три до…

Кога желбата е најсилна?

Дваесетите- прикриена несигурност Девојки: Се заморуваат со вистински или измислени телесни недостатоци, што им го загорчуваат животот. Опседнатоста со својата несигурност ја пренесуваат во сексот оптеретувајќи се со комплекси, срамежливост, недостаток на иницијатива, не дозволувајќи да ги води фантазијата и желбата. Сето тоа е цена на растењето, но некогаш таа е преголема. Тоа е период кога се стекнуваат убедувања и навики, но и период кога се освестува потребата љубов да се води само со саканиот маж. Момчиња: Најголемиот…

Жежок Зодијак : Кревет како ринг

Овен Општо: Страствени, храбри секогаш во освојувачки поход. Такви се и во сексот благодарение на планетата Марс. Сексуално ќе бидат задоволни доколку одберат Лав или Стрелец за партнер Тој: Се смета за голем љубовник, шармантен, страстен но и љубоморен. Нестрплив за предигра, спремен е за главната работа. Во младоста постојано ги менува партнерките, а онаа вистинската мора да биде најумна, најстравствена и најубава. Таа: Голема заводничка која флертувајќи го храни своето сексуално его и нуди вистински огномет во постела.…

Во кој хороскопски знак се „крие“ идеалната сопруга

Сопруга Овен Таа е многу нервозна, ретко му се доверува на својот сопруг и навистина и треба подолго време за да се почувствува сигурна во брак. Причината не е внатрешна несигурност, туку колку тој е дораснат да и парира. Но, по извесно време жените Овни имаат потреба од силна поддршка на маж, и често бараат помош од него. Сопруга Бик Буквално сака да му биде глужд на партнерот. Таа е женствена и гламурозна, одржува живо пламенче на страст во брак и вложува макотрпен труд да не згасне. Ако го добие сето тоа, многу е лојална…

Женска работа

Мамо ма, што му се дереш на татo од сабајле? - Да искочи надвор и да ги изудара теписите. - Добро, па  ти рече дека ќе ги среди? -Да ама кога е нервозен посилно удира!

Развод

Судијата: - Зошто сакаш да се разведеш од жена ти? - Кога се караме почнува да фрла тавчи и тенџериња по мене. - Од кога тоа? - Од кога се земавме, веќе 30 години. - Па зашто дури сега бараш развод? - Порано не можеше да ме погоди..

Секс гуру Сузе: Како до поголема интимност, романса и среќа?

Вашата сексуалност како двојка секогаш треба да ја негувате и надградувате.  Зголемената бројност на сексуалните односи треба да кореспондира со квалитетот на вашиот сексуален  живот, а тоа ќе  доведе до поголема интимност, романса и среќа. Како пар треба да умеете да го зголемите интересот и уживањето на секоја ваша сексуална средба. За мажите, предиграта може да започне десет минути пред сексуалниот однос. За жените, многу повеќе е важна емоционалната предигра.  Затоа, мажите треба да разберат дека не е во ред ако цел ден…

Секс гуру Сузе: Зошто изневеруваат мажите?

Мажите најчесто изневеруваат бидејќи сакаат разновидност во нивниот сексуален живот, а не затоа што не ве сакаат. Некои од нив чувствуваат заситеност од врската. Тие сакаат да бидат обожувани од своите партнерки, да ја потврдат својата слобода и да бидат во центарот на вниманието во вашиот живот. Но, без разлика која е причината, мажите имаат вродена потреба да се чувствуваат почитувани и ценети од страна на нивните партнерки. Тие сакаат да бидат нивни херои. Дали жената може да превземе нешто за да спречи неверство?! Фото: …

Секс гуру Сузе: Говорот на нејзиното тело

Кога станува збор за орално задоволство на вашата партнерка, пред се треба да бидете трпеливи. Започнете со масажа на телото, практикувајте ароматизирани масла со вкусови и возбудлив ефект кои го загреваат телото.  Посебно внимание посветете на клиторисот.  Многу жени за да доживеат оргазам имаат потреба од дополнителна стимулација на клиторисот. Обидете се со јазикот да правите кружни движења, горе-долу, лево-десно,  се додека не забележите како се извива и спушта наизменично нејзиното тело. Вашиот јазик е одлична алатка,…

Секс гуру Сузе – Фантазија во сексот гради здрава партнерска врска

Сексот за задоволство единствено е способност на човекот, сите други суштества го доживуваат само како нагон. Со додавање на фантазија и креативност придонесувате за вашата среќа, градите здрава партнерска врска и водите грижа за вашето здравје. За да доживеете вистинско сексуално задоволство пред се потребно е да се сакате себе си, физички, емоционално и ментално; да немате предрасуди и да го запознаете своето тело-мастурбирањето  е основниот клуч до врвното задоволство. Сексуалните совети се потребни секогаш кога…
error: Content is protected !!