Browsing Category

Фотогалерија

Фотогалерија. Елена Реи во Берлин

Од Агенцијата Моделс Ин јавуваат за ангажманот на нашиот најбаран топ- модел, деликатната Елена Реи, која вчера блесна во креациите на еден од најдобрите германски дизајнери, Marc Cain, познат по гламурот и посетеноста на влијателните луѓе од модниот бизнис. Настанот се случуваше во Берлин, пред самото отварање на Берлинскиот Фешн вик. Уживајте во фотографииите.

Фотогалерија. Убавина&Здравје: Influencer Awards

Декември е најсвеченит месец во годината а започна со гламурозниот настан посветен на инфлуенсерите пријавени на „U&Z Influencer Awards“. Аирлија за овој настан и неговиот старт бидејќи запрвпат се одржа во Македонија, во организација на Колор медиа плус, издавачот на најстариот женски магазин кај нас „Убавина и здравје“. Инфлуенсерскиот настан на едно место собра многу убави и многу млади луѓе кои ја презентираа својата влијателност на социјалните мрежи.

Фотогалерија. Се одржа тортијада „Интерскопкејкс“

Заврши 11-то издание на „Интерскопкејкс“, тортијада чии организатори Хуманитарната организација „Хоа – Ангелчиња“ и Град Скопје имаат право на гордост бидејќи се случи најслаткото дефиле на тортите од соништата. Во продолжение погледнете ја галеријата на најфотографираните и најубавите торти што вчера предизвикаа илјада воздишки. Фото- Јованка Грозданоска

„Бубе Студио Ин“ : Лелеава коса за новогодишната ноќ

Бубе Студио Ин, односно нејзиниот прв човек, Љупчо Петрушевски ги предлата следните фризури за пречекот на Новата година. Но, најважниот совет што Бубе го дава е - негувајте ја косата преку целата година. Кога косата е убава, чувана, негувана и третирана, и кога „ќе се опушти“, исправи , и кога ќе се расипе фризурата, повторно изгледа добро.“

Не мора да е сензационално, нека биде магично: Котор

Деновиве сме бомбардирани од разноразни фотографии со празнично украсени градови: секаде низ светот се доловува новогодишна атмосфера а блескавите метрополи се нагиздени со километрски елки и милијарда трепетливи светленца. Но, убавината многу често се препознава по максимата- помалку е повеќе. Погледнете колку е прекрасно новогодишното руво на еден од најубавите градови во Бока Которска - Котор. Нежно, префинето, полно со стил и тивка новогодишна магија. Како да сте во сказна, и се мислите однекаде ќе излезе вистинскиот…

„Роса 2018“- Распеана фолк елита

Вчера во Македонската опера и балет по 19. пат се одржа фолк фестивалот „Роса“ , а по фестивалот роденденската торта се пресече во чест на  25 години  радио „Роса“, кое е организатор на фестивалот.  Се пееше во живо, со оркестарот „Браќа Нуне“. Годинава, можеби како никогаш досега на фестивалската сцена се појавија  најдобрите имиња од  фолкот- Миле Кузмановски, Јордан Митев, Горан Кукиќ, , Душко Ѓеоргиевски, Наум Петрески, Благоја Грујовски, Дамјан Стојановски, Сања Сани, Зуица Лазова, Анета Наковска,Сузана Гавазова, Анета…

Последно збогум за Истатов: Изгубивме омилен спортист во Македонија

Со долг спортски аплауз струмичани ја испратија фудбалската легенда Благој истатов, кој почина вчера во 71 година од животот.  На комеморацијата за неговиот живот и кариера во Струмица зборуваа Томе Семенков, поранешен фудбалер, Васил Тупурковски, претседател на МОК, поранешниот селектор и колега на Истатов, Ѓоко Хаџиевски , но актуелниот  претседател на ФК „Беласица“, Славчо Васков- Пинда. На комеморацијата присуствуваше и семејството на Истатов, сопругата Љупка, синовите Мишел и Боро, како и ќерката Боркица. -Истатов вечно…

Вкусовите на светот на Тера Мадре во Италија

Специјално од Торино: Вања Тодоровска Во Тотино, Италија е одржува најважниот меѓународен настан посветен на културата, начинот и производството на добра и чиста храна, репрезентативниот „Тера Мадре Салоне дел Густо 2018“. Се слушаат најразличните јазици на светот: шарено е, весело, миризливо, тука се одгледувачите на овошје од Калифорнија и Перу, рибарите од Холандија и Кореа, сточарите од Кениа и Сибир…

Метросексуалците некогаш- реклами за долна облека

Како некогаш изгледале метросексуалците, денес би констатирале- ретросексуалците не штеделе на боите и еротичност. И како од секоја, особено од оваа временска дистанца, глетката е- посмешно не може да биде. Но, ако се погледне поубаво, некои од линиите на долна облека се само прилагодени на телото и тогашните модни тенденции. Ви ја нудиме фото- галеријата. Фото: hintmag.com
error: Content is protected !!