Browsing Category

Ти реков ми рече

Ѕидови во боја: Сина за медитација и опуштање а златна и сребрена за пари

Просторијата обоена во розово изгледа романтично а учинокот од оваа боја е супер!Имајте едно розово катче бидејќи се смета дека помага во зацврстување на врската помеѓу партнерите. Боите имаат огромно значење врз психата- често делуваат стимулативно, поттикнувачки и затоа ѕидовите во боја, според Фенг Шуи, можат да направат многу за вас.Така на пример црната и индиго плава боја значат итнуиција, мистификација, дисциплина и разбирање и се прототип за правичност и сериозност. Во комбинација со другите бои, тие ја…

Како се „лути“ Зодијакот: Бегајте од Јарци- прават сцени и полудуваат

Овен Овните се нарекуват бебиња помеѓу хороскопски знаци, бидејќи експресно се лутат и се гневни. Исто како малите деца- нивните гневни испади се вообичаена работа по цели денови. Од друга страна, она што навистина е големо разочарување за Овен е некој да се однесува авторитативно со него. Неорганизирани работи и монотонија исто така ги вадат од колосек. Бик Не е лесно да го налутиш, но ако се случи, подобро бегај што подалеку. Претставниците на овој знак полудуваат кога некој ќе се обиде да ги турне од врвот.…

Доколку името ви почнува на Б, Ц, Ќ, Ч, Д, Ѓ, Џ, Ф и Г

Б – Оваа буква има изразена потреба за љубов, чувства и нежност. Во себе има вибрации на миротворец, нагласена интуитивност, преданост кон семејството, подготвеност за соработка, сочувство. Личноста се снаоѓа во детали, срдечна е, сентиментална, со романтичен карактер. Б упатува на телесни слабости како напнатост и нервоза. Ц, Ќ, Ч – Укажуваат на изразена интуиција и рамнотежа. Носат вибрации на комуникација и фантазија, љубезност, самоувереност, ова е уметничка душа, забавна и духовита личност, со добар вкус, оптимизам,…

Жените трачарат и по пет часа дневно

Жените трошат пет часа дневно во озборување на работното место или дома, покажа неодамнешната анкета, спроведена од британски истражувачи. Меѓу десетте омилени теми за разговор се туѓите проблеми, љубовни врски, диети, патувања, подготвување јадења, секс, шопинг, здравствени проблеми и ТВ-сапуници. Истражувањето, чии резултати ги пренесува британскиот весник „Дејли мејл“, покажува дека жените во просек разговараат 24 минути дневно за вишокот килограми или бројот на облеката. „Жените се познати по своите способности за…

Кој е најголем кавгаџија во Зодијакот?

Овен Овните се како бебињата помеѓу хороскопските знаци, бидејќи многу бргу се лутат и се гневни. Исто како малите деца, нивните гневни испади се вообичаена работа во поголемиот дел од времето. Од друга страна, она што навистина е големо разочарување за Овен е некој да се однесува авторитативно со него. Покрај тоа, мрази неорганизирани работи и монотонија. Бик Не е лесно да го налутиш, но ако се случи, подобро бегај подалеку, пушта рогови. Претставниците на овој знак полудуваат кога некој ќе се обиде да ги турне од врвот.…

Кога поубаво ќе размислите, убавината не е случајна, секоја жена има тајна

Феј Данавеј Таа многу внимава на своето лице. Најважно од се и е, да не прави гримаси. Ширли Меклејн За разлика од својата колешка, Ширли ја нарекуваат - жена со лице од гума. Гримасите и се најдобар начин за размрдување на мускулите на лицето. „Семафорите беа моето место за работа“, вели актерката. „Додека чекав да се запали зелено светло, ја местев устата во положба А, О, У, а возилата околу мене постојано свиреа.“ Кејт Винслет Оваа Британка најмногу од се` внимава на брчките околу очите и како што многу жени постојано…

Акција : флертување

Флертување, заведување, „пуштање“ е дозволено секаде и во секаква прилика. Флертот е природна реакција на нашето тело кога некој ни се допаѓа и е вистинска уметност на говорот на телото. Ако сакате да одите чекор по чекор, ова единствен и вистински начин да привлечете маж кој не ве забележува. Еве неколку совети за „загрејување“. - Поглед. Во процесот на заведувањето, најсилен женски адут не се облини туку длабок, проѕирен поглед. Гледајте го „длабоко“ и што почесто. - Не бидете пресериозни. - Обидете се да бидете…

Умните жени размислуваат вака

1.Однесувајте се како премија и тој ќе поверува во истото. 2. Максимално искористете ја својата сексуална моќ. 3. Убедете го дека е главен додека вие ја водите играта. 4. Не кукајте, не критикувајте постојано. 5.Финансиската предност дава моќ. 6. Секогаш дајте му максимална слобода- така ќе се чувствува слободен. 7. Не тркајте се со друга жена.Тоа е понижувачки. 8. Кога делувате нежно и женствено во него будите желба да ве заштити. Агресија во него создава нагон за натпреварување и за докажување. 9. Најпривлечна од сите…

Верувања: На 1. јануари не смеете да миете садови

Препораките кои следуваат претставуваат верувања на народот, некои правила на однесување поврзани со 31 декември и 1 јануари, за кои се верува дека во наредната година ќе донесат среќа или несреќа. ЗАДОЛЖИТЕЛНО Е: 1 Гушкање на драги луѓе - на полноќ задолжително изгушкајте ги драгите луѓе околу вас. Тоа е гаранција дека блиските и емотивни врски кои ги имате со нив ќе траат и во наредната година. 2 Резерви од храна и пари - се верува дека Новата година треба да ја пречекате со многу (дури и малку повеќе) храна во фрижидерот.…

Те изневерува? Еве зошто

Работата е повеќе од логична. Таа новата, не го познава добро, можеби- ич а тој е без самодоберба и му годи вниманието од другата жена. Така се случува неверство. Ти знаеш и што треба и што не треба, му го познаваш минатото, сите непријатни работи и го потсетуваш на тоа што не сака. Љубовницата е во повластена позиција, му се восхитува, го тетоши и Петар Пан може одново да си го живее животот и да заборави каков губитник бил. Таков и не ти треба. Фото: gurl.com