Browsing Category

Ти реков ми рече

Пејачката Елена Јовческа ја омажија пред време: Тоа не е моја свадба туку на брат ми

Фолк пејачката Елена Јовческа со една фотографија предизвика лавина коментари на Инстаграм. Фотографијата од свадба ги натера нејзините следбеници да помислат дека таа се омажила. Но, таа ги демантира тврдењата и им порачува честитките да ги зачуваат за нејзината свадба кога вистински ќе се случи. -Вистина бев дотерана како за на свадба, но не на моја туку се женеше брат ми. Од студиото на Алек Палада ме направија  толку гламурозна, што сум презадоволна. За моја свадба е сеуште рано. Треба прво да го најдам вистинскиот па…

Пејачката Татијана сама за годишнина од брак

Фолк пејачката Татијана Стефановска  за шест годишнината од брак со сопругот Митко Бежаноски остана сама. Место годишнината од брак со  Митко да ја прослават на романтична вечера со свеќи и цвеќе, тие беа разделени. Причина за тоа е професијата. И двајцата беа зафатени со настап на различни места. -Ова не е прв пат јас и Митко да бидеме разделени за важни датуми од нашата љубов, брак па и живот.  Вчера ни беше шест годишнина од венчавање, се венчавме на Плаошник, а во петок ни е годишнина од свадба. Ниту вчера можевме да…

Брада, предуслов за сериозна врска

Машката брада е едно од најсилните машки искушенија - бара време, трпение и барем неколку недели во гребење и гребење. И додека некои научници веруваат дека една брада содржи бактерии колку да се затвори ресторан, другите тврдат дека брадата привлекува вистински жени, барем тоа е заклучокот на луѓето од Универзитетот во Квинсленд. Мажите со брада се нешто како фактор за долготрајна врска. Потврдувањето на теоријата е можно само со демонстрација на неколку фотографии - од мазно избричено лице до сериозна брада. И токму овој…

Бијонсе бремена со четврто дете?

Дали Бијонсе е бремена со четврто дете или не? Оваа претпоставка цела недела го тресе светот а уште повеќе информацијата се подгреја од вчера кога светските медиуми се преполнија со  видеата и фотографиите што ги направиле фановите од нејзината европска турнеја насловена како  „On the run II“, заедно со сопругот  Џеј Зи,и  се убедени дека е така, бидејќи имала стомаче. Ова го поткрепуваат и со фактот дека Џеј Зи на еден од концертите ја ставил неговата дланка на нејзиниот стомак, а истото тоа го направил и кога уште во 2011…

Српска естрада на 10 години брак кај пејачката Јасмина Мукаетова

Фолк пејачката Јасмина Мукаетова и нејзиниот сопруг Трајче  идниот месец ќе слават 10 години брак. Тие живеат во Њу Џерси, САД, но специјално за годишнината ќе дојдат во родното  Кавадарци и таму  ќе го прослават јубилејот. Како што најавуваат на прославата покрај македонски пејачи и музичари ќе има гости од српската естрада. -Јас  и Трајче идниот месец ќе направиме 10 години откако сме заедно.  Иако живееме во Америка, сепак, сакавме да дојдеме на летен одмор и заедно со наши блиски да ја прославиме годишнината. Да, веќе се…

Ирена Спасовска и Орце Гелевски се разделија по 13 години врска

Фолк пејачката Ирена Спасовска и нејзиниот долгогодишен партнер, новинарот Орце Гелевски се разделија. По 13 годишна врска во која невенчано живееја заедно, Орце пред десетина дена се иселил од нејзиниот стан. Причина за тоа, како што велат нивни блиски,  е што Ирена имала друго момче,   музичарот Амети Мухамедали- Мухи. Дека е крај на врската ни потврди и Гелевски. -Да точно е дека се разделивме. За причините прашајте ја неа. Јас  нема што друго да кажам.  Мајка ми има проблем со здравјето и со неа деновиве сум по болници,…

„Ај кју“ најлошо облечени на Евросонг

Она што не успејаа да го направат на официјалната сцена, го направија зад сцената. Нашите претставници на годинашниот Евросонг кој што се одржа во Лисабон, Португалија, групата „Ај кју“ и официјално се пргласени за најлошо облечени. Оваа награда се вика Барбара Декс, која што се доделува уште од 1993 година а „привилегијата“ да ја добијат се оние ушесници кои се најлошо облечените на Евровизија. Награда го носи името според белгиската претставничка на Евровизија за 1993 година, Барбара која што тогаш го шокираше светотот со…